Σε εξέλιξη βρίσκεται το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΟΑ το οποίο παρακολουθείται ζωντανά από το OΦΗ- CRETA-NEWS...

ΟΦΗ: Βεζυρίδης(46΄Μπαρτζώκας), Κιάσσος, Μονιάκης, Ψωμάς, Μπερτίν, Λιαπάκης, Ουκάρ, Αγρίτης(59΄Μπούρμπος), Σοϊλέδης(46΄Ζορμπάς), Βλόνταρτσικ(46΄Γιακούμπου), Γκουεί(71΄Βερόν)

ΠΟΑ: Συνάνης, Φραγκιαδάκης(82΄Σφακιανάκης), Λεμπιδάκης(46΄Χαλκιαδάκης Αλ.), Πολεμαρχάκης, Οικονομάκης(46΄Πετράκης), Χατζηανδρέου(83΄Παπαδομιχελάκης), Καπετανάκης(46΄Κατσούλης), Ανυφαντάκης, Σεραφειμίδης(71΄Γιακουμάκης), Καστελιανάκης(59΄Μπαδιεριτάκης), Συσκάκης(78΄Τριχάκης)

15΄Πλασέ Γκουεί, η μπάλα πέρασε δίπλά από το αριστερό δοκάρι του Συνάνη
    18΄ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ Χατζηανδρέου, κεφαλιά Πολεμαρχάκη, 0-1
    22΄ΓΚΟΛ! Ατομική προσπάθεια Καστελιανάκη, 0-2
    35΄ΓΚΟΛ! Ο Πολεμαρχάκης ανέτρεψε τον Γκουεί, ο Μουρτζάκης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Αγρίτης ανέλαβε την εκτέλεση, 1-2
    45΄Έναρξη δευτέρου μέρους
    49΄Σέντρα Ζορμπά από τα αριστερά, κεφαλιά Ουκάρ - απέκρουσε ο Συνάνης
    54΄Σουτ Γκουεί, απέκρουσε δύσκολα ο Συνάνης
    • Η είσοδος του Γιακούμπου στο παιχνίδι έδωσε πνοή στην εικόνα του ΟΦΗ που δείχνει να έχει μπει πιο ορεξάτος στο δεύτερο ημίχρονο

57΄ΓΚΟΛ! Ο Σαϊμπού Γιακούμπου ισοφάρισε για τον ΟΦΗ σε 2-2 με δυνατό σουτ μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και αφού "άδειασε" με ωραία ντρίμπλα τον Φραγκιαδάκη. Ο Γκανέζος πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του ΟΦΗ
    69΄Σουτ Γκουεί, απέκρουσε δύσκολα ο Συνάνης
    70΄ΓΚΟΛ! Πρώτο γκολ και για τον Ουκάρ! Ο Γάλλος έκανε έναν "κεραυνό" έξω από την περιοχή του ΠΟΑ δίνοντας προβάδισμα στον ΟΦΗ με σκορ 3-2
    90'  Λήξη του αγώνα

• Περίπου 30 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, ήταν απογοητευτική η εικόνα στις εξέδρες του γηπέδου όπου βρίσκονταν σχεδόν 300 φίλαθλοι. Αυτήν την στιγμή βρίσκονται συνολικά 1.000 φίλαθλοι στο γήπεδο.
    • Απογοητευτική η εικόνα του ΟΦΗ μέχρι στιγμής. Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι ο ΟΦΗ δεν έχει απειλήσει καθόλου την εστία του Συνάνη ενώ συνεχώς είναι όρθιος ο Γιάννης Χατζηνικολάου και δίνει οδηγίες στους παίκτες του
    • Άσχημες εικόνες στο "Γεντί Κουλέ" με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Κάποιοι οπαδοί του ΟΦΗ από την θύρα 4 αντιδρώντας για την εμφάνιση του ΟΦΗ αποδοκίμασαν και έβρισαν τους παίκτες και τον Χατζηνικολάου. Κάποιοι άλλοι αντέδρασαν από την θύρα 8 με αποτέλεσμα να υπάρξουν κάποιες αντεγκλήσεις μεταξύ τους και να πέσουν κάποιες ψιλές.
    • Ο Μιχάλης Συσκάκης βγήκε από τον αγωνιστικό χώρο και χειροκροτήθηκε από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο
        περιληπτικά ο αγώνας
    Πραγματοποιώντας το χειρότερο του πρώτο ημίχρονο από όλα τα φιλικά, και χωρίς αγωνιστικό πλάνα ο ΟΦΗ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 0-2 με τα γκολ των Πολεμαρχάκη και Καστελιανάκη και στην μοναδική αξιόλογη επίθεση στο πρώτα μέρος κατάφερε να μειώσει σε 1-2 χάρις την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγρίτη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το πέναλτι που κέρδισε ο Γκουεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Χατζηνικολάου και η είσοδος των Γιακούμπου και Ουκάρ, έδωσαν νέα πνοή στον ΟΦΗ, ο οποίος βελτιώθηκε αισθητά πήρε τη νίκη ανατρέποντας το σκορ με τα τέρματα των Γιακούμπου και Ουκάρ, ωστόσο δεν έπεισε και έδειξε πως χρειάζεται αρκετή δουλεία ακόμη μόλις μια εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος .

πηγή: athleticradio.gr