Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010
Στο κατάμεστο ΔΑΚ Μακροχωρίου ο ΟΦΗ πήρε μια σημαντική νίκη απο τον Φίλιπο Βέροιας και έτσι σημείωσαν την δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.
-Σε ένα δυνατό και σκληρό παιχνίδι, οι παίκτες του Β.Βλάχου έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους ,παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με ένα σερί 7-0.Σε εκείνο το σημείο ο ΟΦΗ χαλάρωσε λίγο, κι οι γηπεδούχοι "ροκάνιζαν την διαφορά" (14-20 στο 10' ) με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί σε 28-28.Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΟΦΗ "σοβαρεύτηκε"

ΟΦΗ - Ολυμπιακός Βόλου...
Ένα απλό match Κυπέλλου Ελλάδος Η μια πραγματική ΜΆΧΗ??
Τρίτη 26 Οκτωβρίου στις 5 το απόγευμα , ο μουστάκιας κλείνει τον άρχοντα του Βόλου στο ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ , και είναι έτοιμος να τον ποτίσει δηλητήριο με πολλά γκολ .
Πάρε τώρα το δικό σου Εισιτήριο , για τον αγώνα Κυπέλλου Ελλάδος και ζήσε το παιχνίδι από κοντά...
ΟΦΗ - Η ομάδα της καρδίας ΜΑΣ - Η Ομάδα της Κρήτης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Σε ασκήσεις με μπάλα αφιερώθηκε η προπόνηση που έκαναν σήμερα το πρωί οι παίκτες της ομάδας μας στο αθλητικό κέντρο.
Στόχος της τεχνικής ηγεσίας ήταν η γρήγορη κίνηση.
ΟΙ παίκτες που αγωνίσθηκαν πάνω από 60 λεπτά στο χθεσινό ματς ακολούθησαν πρόγραμμα που περιελάμβανε τρέξιμο, ασκήσεις για χαλάρωμα και μασάζ.
-ΟΙ Πίτσος, Περογαμβράκης ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα.
-Ο κ. Νίκος Αναστόπουλος έχει καλέσει όλους τους παίκτες αύριο στις 10:30 στο αθλητικό κέντρο για να ολοκληρώσουν την προετοιμασία τους ενόψει του αγώνα της Τρίτης με τον Ολυμπιακό Βόλου, π αιχνίδι που γίνεται στα πλαίσια της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ 2010-2011.
Μετά το τέλος της αυριανής προπόνησης ο κ. Αναστόπουλος θα επιλέξει τους παίκτες που θα περιληφθούν στην αποστολή.

Η άνοδος αποτελεί τον πρώτο στόχο για τον ΟΦΗ, ωστόσο στην ομάδα επιθυμούν και την διάκριση μέσω του κυπέλλου.

Το παιχνίδι με τον Λεβαδεικό ανοίκει στο παρελθόν για τονΟΦΗ ο οποίος έκανε το καθήκον και σκέφτεται πλέον τον αγώνα του κυπέλλου με τον Ολυμπιακό Βόλου. Η άνοδος αποτελεί τον μοναδικό στόχο-αυτοσκοπό, ωστόσο στην ομάδα δεν αφήνουν σε δεύτερη μοίρα το κύπελλο.

Δίχως να αντιμετωπίσει δυσκολίες, ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα από την Βέροια κερδίζοντας τον Φίλιππο με 78-67.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης φτάνοντας στην δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα.
Ο ΟΦΗ κέρδισε και τον Λεβαδειακο , κάνει το αυτονόητο και προχωράει....
Δείτε παρακάτω μερικά βιντεακια απ' το παιχνίδι.

Τον προβληματισμό του για την έλλειψη πληροφοριών για τον Φίλιππο Βέροιας εξέφρασε ο Βαγγέλης Βλάχος.

Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής με μοναδικό στόχο την κατάκτηση του ροζ φύλλο αγώνα, δεύτερου την φετινή περίοδο.
Η διοίκηση της ΠΑΕ-ΟΦΗ συγχαίρει τον φίλαθλο κόσμο γιατί σ' ένα ακόμη κρίσιμο παιχνίδι έδειξε άριστη συμπεριφορά.
Ο κόσμος του ΟΦΗ με την παραδειγματική συμπεριφορά που δείχνει δημιουργεί την δική του ξεχωριστή παράδοση στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο.
ΟΛΟΙ μαζί συνεχίζουμε την προσπάθεια για την διάκριση του ΟΦΗ με την ίδια σωστή νοοτροπία.
ΓΙΑ το πρωτάθλημα Νέων Κ20 της Football League ΟΠΑΠ ο ΟΦΗ αύριο στις 12 στο γήπεδο του Βενεράτου θα φιλοξενήσει τον Λεβαδειακό.
Διαιτητής ορίσθηκε ο κ. Κώστας Γαρεφαλάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Γαρεφαλάκη Ευστάθιο και Δασκαλάκη Μιχάλη από το Ηράκλειο.
Παρατηρητής διαιτησίας είναι ο κ. Πνευματικάκης Μανόλης (Ηράκλειο).
Προπόνηση για όλους τους παίκτες έχει προγραμματίσει αύριο στις 10:00 στο αθλητικό κέντρο ο κ. Νίκος Αναστόπουλος.
ME προπόνηση που θα κάνουν οι παίκτες του της ομάδας μας, το πρωί της Δευτέρας θα ολοκληρώσουν την προετοιμασία τους για τον αγώνα κυπέλλου με τον Ολυμπιακό Βόλου.
Ο αγώνας της ερχόμενης Τρίτης γίνεται στα πλαίσια της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ 2010-2011.

Διαιτητής ο κ. Παμπορίδης
Τον αγώνα που θα γίνει την προσεχή Τρίτη στις 5 μ.μ. μεταξύ ΟΦΗ-Ολυμπιακού Βόλου θα διευθύνει ο κ. Παμπορίδης Βασίλης (Κιλκίς). Βοηθοί του ορίσθηκαν οι κ.κ. Δημόπουλος Νικόλαος (Μακεδονίας) και Γεωργαράκος Νικόλαος (Αθηνών).
Τέταρτος διαιτητής είναι ο κ. Γαβρίλης Παναγιώτης (Αθηνών).
Παρατηρητής διαιτησίας είναι ο κ. Γιανναδάκης Μανόλης (Λασίθι).
Με ένα τέρμα που σημείωσε ο Γιακούμπου στο 28 ο ΟΦΗ κέρδισε δίκαια το Λεβαδειακό με σκορ 1-0.
Ο ΟΦΗ εκτός από το τέρμα που σημείωσε είχε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει.
Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκουέϊ εκτέλεσε άουτ πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος.
Στο 38 ο Σερτζίνιο εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πήγε στο κάθετο δοκάρι.
Διαιτητής ήταν ο κ. Κουτσιαύτης με βοηθούς τους κ.κ. Ντάλα και Τσολάκη. Τέταρτος διαιτητής ήταν ο κ. Παπαπέτρου (Αθήνας).
ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Μπούρμπος (77 Κιάσος), Μονιάκης, Ψωμάς, Μπερτίν, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Αγρίτης (85 Λιαπάκης), Ζορμπάς (68 Σταυρακάκης), Γκουέϊ, Γιακούμπου.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Ζαπρόπουλος, Τριποτσέρης, Κόλτζος, Μαχαίρας, Dias Ribeiro Sergio (78 Μουρατίδης), Zaxaria , Napoleoni , Μπάρκογλου (66 Everton), Ταραλίδης (62 Τάσιτς).