Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010
ΜΕ σκορ 0-2 κέρδισαν οι Νέοι του ΟΦΗ την αντίστοιχη ομάδα του Ιωνικού (ημίχρονο 0-1). Η ομάδα του Γιώργου Καβουσανού ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφθασε δίκαια στη νίκη.
Εκτός από τα δύο τέρματα οι παίκτες του ΟΦΗ δημιούργησαν πολλές κλασσικές ευκαιρίες.
Στο 8 ο Σκουτέλης κέρδισε φάουλ το εκτέλεσε ο Σταυρακάκης και πέτυχε το 0-1.
Στο 87 ο Σκουτέλης έκανε έξοχη ατομική προσπάθεια, τρίπλαρε όποιο βρήκε μπροστά του και όταν έφθασε μέσα στη περιοχή έδωσε στο Νύκταρη N. που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-2.
ΝΕΟΙ ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κουκάκης, Δαμιανάκης, Σημαιάκης, Ντελία, Σκουτέλης, Σταυρακάκης (87 Σαμιώτης), Καρδαμήτσης (56 Τσικουδάκης, 87 λ.τ. Βαγιωνάκης), Κολιακουδάκης, Νύκταρης N.
-Ο τεχνικός του ΟΦΗ κ. Γιώργος Καβουσανός μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε: Είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όπου εκτός από το τέρμα που σημείωσε η ομάδα μας είχε και άλλες κλασσικές ευκαιρίες. Στο Β ημίχρονο η απόδοση μας δεν ήταν το ίδιο καλή, όμως και πάλι ελέγχαμε τον αγώνα και δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο μας να μας απειλήσει. Συνολικά η ομάδα μας είχε σαφή βελτίωση σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι. Η προσπάθεια μας συνεχίζεται.