Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010
Χωρίς να προβληματιστεί ο ΟΦΗ και παίζοντας ωραίο μπάσκετ νίκησε σήμερα το μεσημέρι στο ΒΑΚ τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 103-80.

26-20 στο 10'
Τέλος δεκαλέπτου με τον ΟΦΗ να είναι ιδιαίτερα εύστοχος έξω από την γραμμή των 7,25 μ. και με πρωταγωνιστή τον Καραδολάμη με 3/3 τρίποντα.

Β΄Δεκάλεπτο
31-24 στο 12' η διαφορά στους 7 πόντους υπέρ του ΟΦΗ
36-31 στο 15'
41-33 στο 17' με καλάθι του Τσακιρίδη.Εξαιρετικός στην επίθεση ο ΟΦΗ .
46-37 στο 18΄στο +9 ο ΟΦΗ, η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς.
46-38 στο 20'.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου με σκορ 46-38.
Η ομάδα της πόλης μας κυριαρχεί στο παιγνίδι , έχει επιβάλλει τον ρυθμό της και δίκαια είναι μπροστά στο σκορ με 8 πόντους διαφορά στο ημίχρονο.

Δεύτερο ημίχρονο
Γ΄Δεκάλεπτο
51-40 στο 22΄η διαφορά στην μέγιστη τιμή της για τον ΟΦΗ.
54-42 στο 23΄Στο +12 η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου.
58-45 στο 24΄Η διαφορά σταθερά σε διψήφιο αριθμό αυξανόμενη.
72-49 στο 28' Ο ΟΦΗ στο + 23 είναι ο απόλυτος κυρίαρχος και θέτει στερεες βάσεις νίκης.
79-54 στο 30' Τέλος τρίτου δεκαλέπτου.
Κάνει πάρτυ στο ΒΑΚ ο 'όμιλος' με επιμέρους σκορ 33-16 , νταμπλ σκορ, στο τρίτο δεκάλεπτο. Ένα δεκάλεπτο χωρίζει τον ΟΦΗ από την πρώτη του νίκη στην πριεμέρα του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής.

Δ΄Δεκάλεπτο
82-59 στο 32΄
86-64 στο 34' Η διαφορά έχει παγιωθεί πάνω από 20 πόντους υπερ του ΟΦΗ.
89-67 στο 35'
92-69 στο 36΄ Πλησιάζει την κατοστάρα ο ΟΦΗ.
96-71 στο 37΄Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά του αγώνα που εξελίχθηκε σε μονόλογο για τους ''ασπρόμαυρους'' που προσφέρει σκορ και θέαμα.
99-75 στο 38' Παρα ένα εκατό για την ομάδα της πόλης μας.
103-80 στο 40΄Τελικό σκορ