Οι συνθέσεις του αγώνα ΟΦΗ- Δόξα Δράμας:
Βεζυρίδης,Κιάσσος,Μπούρμπος (71΄Πίτσος),Λιαπάκης,Ψωμάς,Κατσικογιάννης,Κάλαϊτζiτς,
Ζορμπάς(61΄Νηκλητσιώτης),Γκουεϊ,Γιακούμπου,Αγρίτης(87' Βλόντρατσικ)

Δόξα Δράμας:
Τοπαλίδης,Χατζηζήσης,Γελαδάρης,Πακάλτσης,Χλωρός (75΄Καπέλ),Μαρκόφσκι,Μαραγκός (77΄Άγγος),Λίμα,Μοσκάκης (65΄Γκονζάλες),Καρακώστας,
Χατζηπαντελίδης

• Μολονότι το ματς γίνεται Δευτέρα, έχει τηλεοπτική κάλυψη αλλά και ο κακος καιρος, πολύς κόσμος είναι και πάλι στο πλευρό του ΟΦΗ δημιουργώντας στο ''Γεντί Κουλέ'' μια εκρηκτική ατμόσφαιρα.
  • Υπάρχουν στη θύρα 6 ορισμένοι οπαδοί της Δόξα Δράμας (καμία δεκαριά) που έχουν αναρτήσει και ένα πανό που γράφει: ''Kαλό ταξίδι αετόπουλο...'' αναφερομενοι στον 17χρονο που εχασε την ζωη του την προηγουμενη εβδομαδα.
  • Για πρώτη φορά φέτος ο ΟΦΗ δεν έχει στην ενδεκάδα του τον Φρ.Μπερτίν που απουσιάζει γιατί έχει υποχρεώσεις με την εθνική Αϊτης.
  • Ο ΟΦΗ αγωνίζεται με την μαύρη του εμφάνιση ενώ η Δόξα παίζει με τα λευκά.
  •
  • Ο Ουκάρ έμεινε τελικά εκτός δεκαοκτάδας αν και ήταν στην αποστολή δεν ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του.
1΄ Ξεκίνησε το ματς ....

10΄ Χωρίς κάτι το σημαντικό κυλάει ο αγώνας.Απουσιάζουν οι καλές φάσεις.

15΄ Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες..Κακό ματς.

16΄ Σουτ του Γιακούμπου αλλά η μπαλά έξω.Ήταν πάντως  το πρώτο σουτ στον αγώνα.

19'  Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα Δράμας να ανοίξει το σκορ. Ο Χλωρός απέφυγε τον Μπούρμπο, άνοιξε αριστερά στον Χατζηπαντελίδη, αυτός μπήκε στην περιοχή του ΟΦΗ έκανε την παράλληλη μπαλιά στον Χλωρό με τον τελευταίο να μην βρίσκει καλά την μπάλα με προβολή και αυτή να φεύγει άουτ.

22΄ Δυνατό σουτ του Καλαϊτζιτς μπλόκαρε σε διπλό χρόνο ο Τοπαλίδης.

23΄ Εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ από τον Λίμα αλλά δεν βρήκε στόχο.

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηζήση.

30΄ Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο με τον ΟΦΗ να μην έχει πιάσει καλή απόδοση και να μην απειλεί ουσιαστικά την Δόξα η οποία είχε την μεγαλύτερη φάση στον αγώνα.

32΄  Άστοχο σουτ από τον Γκουεϊ.

35΄ Εντυπωσιακό ψαλίδι από τον Γκουεϊ μετά από σέντρα του Μπούρμπου. Kαλό το θέαμα όμως η ουσία είναι οτι η μπαλά κατέληξε με θεαματικό τρόπο άουτ.

Ο ΟΦΗ έχει ανεβάσει την απόδοσή του μετά το 30' και πιέζει για το γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

43΄ Κίτρινη στον Κάλαϊτζιτς.

44΄ Φαρμακερή σέντρα από τον Γιακούμπου κανείς όμως δεν βρήκε την μπάλα.

45΄ Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ- Δόξα Δράμας 0-0

Εναρξη δευτερου ημιχρονου.

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο  χωρίς αλλαγές από τις δύο ομάδες.Για τον ΟΦΗ προθερμαίνονται ο Βλόνταρτσικ, ο Νηκλιτσιώτης και ο Πίτσος.

52΄ Στο ίδιο μοτίβο κυλάει το ματς.Σηκώθηκε και ο Μανούσος για ζέσταμα.Οι αλλαγές δεν θα αργήσουν.

56΄Καλό αλλά χωρίς να βρεί στόχο το σουτ του Αγρίτη.

59' Η Δόξα Δράμας άνοιξε το σκορ . Ο Μοσχάκης έκανε την σέντρα από δεξιά, και ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά από κοντά πρόλαβε τον Βεζυρίδη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. ΟΦΗ- Δόξα Δράμας 0-1

61' Στην θεση του Παναγιωτη Ζορμπα, ο Νικλητσιώτης

61΄ Κέρδισε πέναλτι ο Μπουρμπος από τον Μοσκάκη ο Γαβρίλης καταλόγισε πέναλτι.
Αποβλήθηκε ο προπονητής της Δόξας Δρ. Μιχάλης Γρηγορίου από τον  πάγκο της ομάδας του λόγω διαμαρτυρίας.

63' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Γκουεί ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. ΟΦΗ- Δόξα Δράμας 1-1

70΄ Σουτ από τον Νηκλητσιώτη η μπάλα εκτός.

73' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πίτσος πήρε την θέση του Μπούρμπου.

76' ΓΚΟΟΟΛ Ο Μαρκ Γκουεϊ,για δευτερη φορά σήμερα,σκοράρει με εντυπωσιακή ενέργεια και ο ΟΦΗ ανατρέπει το ματς.Ο Μάρκ Γκουεί έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Κάλαϊτζιτς πέρασε και τον Τοπαλίδη και έκανε το 2-1

77΄ Φάουλ από τον Γκονζάλες η μπάλα άουτ.

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο και ο ΟΦΗ οδεύει για το 6/6 με τον Αναστόπουλο στον πάγκο.Κατάφερε να γυρίσει το ματς με δύο γκολ του Γκουεϊ.Το μομέντουμ είναι δικό του αν και δεν θέλγει με την απόδοσή του μετράει η ουσία.Το ματς πάντως έχει ακόμα χρόνο γιατί η Δόξα παίζει επιθετικά για να ισοφαρίσει.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Νηκλητσιώτη.

87'  Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βλόντρατσικ πήρε την θέση του Αγρίτη.

Πέντε είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο "Γεντί Κουλέ" τα οποία έχουν ξεκινήσει να μετράνε ήδη.