Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010
Ο ΟΦΗ πέτυχε μόλις 3 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Πρώτη ήττα για την ομάδα του Β. Βλάχου που ηττήθηκε με 70-64 από την Αν. Φλόγας

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΟΦΗ, ο οποίος ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη από την Αναγέννηση Φλόγας με 70-64. Οι "ασπρόμαυροι" κρατούσαν το προβάδισμα στο πρώτο και δεύτερο δεκάλεπτο, όμως η τραγική τρίτη περίοδος του στέρησε κάθε ελπίδα για νίκη καθώς σε αυτή πέτυχε μόλις 3 πόντους!

Το live του αγώνα

6΄Μαζί βαδίζουν οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο. Ο ΟΦΗ προηγείται με 6-7.

10΄Ο ΟΦΗ ανέβασε ρυθμούς στα τελευταία λεπτά και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 13-20.

20΄Οι γηπεδούχοι κατάφεραν αν κρατήσουν την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό και μάλιστα με ένα σερί στο τέλος πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου στο -1 (32-33).

30΄Κάκιστο δεκάλεπτο για τον ΟΦΗ, ο οποίος κατάφερε να πετύχει μόλις 3 πόντους!

31΄Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται πίσω στο σκορ με 52-44

39΄Η Ανεγέννηση δείχνει να καθαρίζει το παιχνίδι καθώς ένα λεπτό πριν το τέλος προηγείται με 70-59

40΄Ένα σερί 5-0 του ΟΦΗ δεν ήταν ικανό να του αποσοβήσει την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, ο οποίος ηττήθηκε με 70-64.

Πηγη: Athletic Radio