Από το Blogger.
Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010
ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Μπούρμπος, Μονιάκης, Ψωμάς, Μπερτίν, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Ζορμπάς, Γιακούμπου, Γκουεί, Αγρίτης.

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Ζαπρόπουλος, Τριποτσέρης, Κόλτζος, Μαχαίρας, Σερτζίνιο, Ταραλίδης, Ζαχάρια, Μπάρκογλου, Ναπολεόνι.

Το γεγονός ότι το παιχνίδι γίνεται μόλις στις 3 το μεσημέρι, έχει υποχρεώσει αρκετό κόσμο να φτάνει μαζικά στο γήπεδο λίγο πριν την σέντρα του αγώνα.

1' Σέντρα αγώνα

4-4-2 έχει παρατάξει τον Λεβαδειακό ο Βασίλης Βούζας. Ο Κυριακίδης είναι κάτω από τα δοκάρια, δεξιά στην άμυνα ο Μουλόπουλος, αριστερά ο Κόλτζος με τους Ζαπρόπουλο - Τριποτσέρη στο κέντρο της άμυνας. Στην μεσαία γραμμή, δίδυμο αμυντικών χαφ αποτελούν οι Μαχαίρας - Ταραλίδης, δεξιά παίζει ο Ναπολεόνι, αριστερά ο Σερτζίνιο και στην επίθεση οι Μπάρκογλου - Ζαχάρια.

3' Πρώτη φάση στην εστία του Λεβαδειακού. Ο Γιακούμπου έκανε το σουτ με την μπάλα να δείχνει να έχει βρει στο χέρι του Τριποτσέρη

4' Σουτ Μπάρκογλου έξω από την περιοχή του ΟΦΗ, μπλόκαρε εύκολα ο Βεζυρίδης

10' Σχόλιο - Ο ΟΦΗ προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του πιέζοντας σε όλο το γήπεδο

21' Kίτρινη στον Ζαχάρια για φάουλ πάνω στον Ουκάρ
Πάνω από 8.000 φίλαθλοι του ΟΦΗ έχουν δημιουργήσει καυτή ατμόσφαιρα στο "Γεντί Κουλέ".

23' Κίτρινη στον Κόλτζο

28' GOAAALLLL για τον ΟΦΗ! Καταπληκτική προσπάθεια του Ζορμπά, "σέρβιρε" έτοιμο γκολ στον Γιακούμπου που με δυνατό σουτ έκανε το 1-0

30' Ο ΟΦΗ παίζει με τον Λεβαδειακό σαν την γάτα με το ποντίκι έχοντας κλείσει στην περιοχή τους, τους φιλοξενούμενους

33' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Γκουεί έβγαλε την σέντρα με τον Γιακούμπου να πιάνει την κεφαλιά όμως ήταν αδύναμη και μπλόκαρε ο Κυριακίδης

38' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό όπου στάθηκε τυχερός ο ΟΦΗ! Ο Σερτζίνιο εκτέλεσε το φάουλ, η κεφαλιά του Μπάρκογλου πήγε στο αριστερό δοκάρι του Βεζυρίδη

43' Κίτρινη στον Ζορμπά, πρώτη για παίκτη του ΟΦΗ

45' Τέλος ημιχρόνου
Σχολιο : Πολυ καλος ο ΟΦΗ που στο πρωτο ημιχρονο με αναπτυξη κυριως απο τα ακρα και συνεχεις αλλαγες θεσεων απο Αγριτη - Ουκαρ και Γκουει - Γιακουμπου εχει τον απολυτο ελεγχο του αγωνα.

48' Φάουλ Σερτζίνιο, κεφαλιά Ναπολεόνι - μπλόκαρε ο Βεζυρίδης

50' Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο - πάσα Αγρίτη στον Ζορμπά όμως ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ

51' Λάθος απομάκρυνση Κυριακίδη, μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Γκουεί να πλασάρει άουτ

56' Ατομική ενέργεια Ναπολεόνι, σουτ όμως μπλόκαρε ο Βεζυρίδης

59' Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη

60' Ο Βεζυρίδης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια το μακρινό σου του Σερτζίνιο
Σχόλιο - Ο Λεβαδειακός έχει ισορροπήσει το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο μην αφήνοντας πεδίο δράσης στον ΟΦΗ προκειμένου να γίνει επικίνδυνος

Ο Αναστόπουλος πέρασε στο παιχνίδι τον Σταυρακάκη δίχως να αλλάξει την διάταξη του ΟΦΗ. Ο "Σταύρα" πήγε δίπλα στον Κάλαϊτζιτς με τον Ουκάρ να περνάει μπροστά αγωνιζόμενος έχοντας ελεύθερο ρόλο

Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ και αναγκαστική. Ο Μπούρμπος βγήκε εκτός λόγω τραυματισμού και μπήκε στην θέση του ο Κιάσσος. Ο Αναστόπουλος έκανε εσωτερικές αλλαγές περνώντας τον Σταυρακάκη στο δεξί άκρο της άμυνας και τον Κιάσσο στην μεσαία γραμμή

83' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κιάσσος έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Γκουεί έκανε το δυνατό σουτ με τον Κυριακίδη να διώχνει σε κόρνερ. Στην συνέχεια της φάσης, ο Κιάσσος έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να αποκρούει διώχνοντας την μπάλα κόρνερ.

90' Σέντρα Ναπολεόνι, κεφαλιά Τριποτσέρη, μόλις άουτ

5 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

92' Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Έχασε πέναλτι ο Γκουεί - με την μπάλα να φεύγει άουτ