Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010
Με ένα τέρμα που σημείωσε ο Γιακούμπου στο 28 ο ΟΦΗ κέρδισε δίκαια το Λεβαδειακό με σκορ 1-0.
Ο ΟΦΗ εκτός από το τέρμα που σημείωσε είχε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει.
Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκουέϊ εκτέλεσε άουτ πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος.
Στο 38 ο Σερτζίνιο εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πήγε στο κάθετο δοκάρι.
Διαιτητής ήταν ο κ. Κουτσιαύτης με βοηθούς τους κ.κ. Ντάλα και Τσολάκη. Τέταρτος διαιτητής ήταν ο κ. Παπαπέτρου (Αθήνας).
ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Μπούρμπος (77 Κιάσος), Μονιάκης, Ψωμάς, Μπερτίν, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Αγρίτης (85 Λιαπάκης), Ζορμπάς (68 Σταυρακάκης), Γκουέϊ, Γιακούμπου.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Ζαπρόπουλος, Τριποτσέρης, Κόλτζος, Μαχαίρας, Dias Ribeiro Sergio (78 Μουρατίδης), Zaxaria , Napoleoni , Μπάρκογλου (66 Everton), Ταραλίδης (62 Τάσιτς).

-Μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός του ΟΦΗ κ. Νίκος Αναστόπουλος δήλωσε:

Δεν κάναμε κάτι το φοβερό. Απλά τη δουλειά μας κάναμε και κερδίσαμε. Το έχω πει ο ΟΦΗ όπου κι αν αγωνίζεται πρέπει να κερδίζει. Είχαμε ευκαιρίες να πετύχουμε περισσότερα τέρματα. Το πιο σπουδαίο είναι ότι πήραμε τους 3 βαθμούς. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας. Δεν χρειάζονται πανηγυρισμοί. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο κόσμο και να του πω μπράβο γιατί και σήμερα ήταν συγκλονιστικός. Μπράβο σε όλα τα παιδιά. Είναι σημαντικό ότι κρατήσαμε το μηδέν στην άμυνα.Προχωράμε.
-Ο προπονητής του Λεβαδειακού κ. Βούζας δήλωσε:Κάναμε μια μεγάλη προσπάθεια και θα πρέπει να συνεχισθεί η προσπάθεια αυτή με ακόμη μεγαλύτερη ένταση. Δεν μπορώ να πω τι έφταιξε για την ήττα. Συγχαρητήρια στον ΟΦΗ κέρδισε δίκαια και ήταν καλύτερη ομάδα. Το αποτέλεσμα καθορίζει τους στόχους μιας ομάδας.