Αναγνώστες

Από το Blogger.
Πέμπτη 5 Αυγούστου 2010
Παρακολουθήστε ζωντανά λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του ΟΦΗ με την Ηλιούπολη.

Στην εξέδρα βρίσκονται ο Παύλος Αδαμος μαζί με τον Νίκο Μαχλα και παρακολουθούν μαζί το παιχνίδι.

Αισθητά βελτιωμένος από το παιχνίδι με τον Εθνικό Αστέρα ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Ηλιούπολη.

11αδες:
ΟΦΗ: Μπαρτζώκας, Σταυρακάκης, Χαριτωνίδης, Ψωμάς, Κοκκινάκης, Κάλαϊτζιτς, Βερόν, Μονιάκης, Αγρίτης, Μανούσος, Βλόνταρτσικ
Ηλιούπολη: Τακίδης, Σικαλιάς, Ρουσάκης, Φούφουρας, Κρητικός, Δημήτρης, Θάνος, Στεφανίδης, Κάμπας, Νατσέφσκι, Παραράς

Το φιλμ του αγώνα:

1' Σέντρα για τον ΟΦΗ
8' Ο ΟΦΗ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων έως τώρα...
Ο Σταυρακάκης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ο Μανούσος έπιασε την κεφαλιά με τον Τακίδη να διώχνει σε κόρνερ
10΄Ο Αγρίτης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κοκκινάκης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ
15' Έως τώρα ο ΟΦΗ έχει κλείσει τους διαδρόμους στους παίχτες της Ηλιουπολης που δεν έχουν φανεί ιδιαίτερα στο παιχνίδι , πολλές χαμένες ευκαιρίες ο ΟΦΗ , μονο 1 σημαντικη φαση ομως..
18' ο ΟΦΗ κερδισε το 6ο κορνερ..
19΄Σουτ του Κοκκινάκη, μπλόκαρε ο Τακίδης
28 ' Μεγαλυτερη ευκαιρ'ια ως στιγμης για τον ΟΦΗ η κεφαλια του Μανούσου
31 ' Παραλίγο το γκολ απο σέντρα-σουτ του Σταυρακάκη να καταλήγει άουτ.
32 ' Αγρίτης τη σέντρα απο δεξιά, κεφαλιά του Βλόνταρτσικ κατέληξε άουτ. Ωραία κυκλοφορία απο τη μεριά του ΟΦΗ

35' Aφύλαχτος ο Θάνος στην άμυνα του ΟΦΗ να πέρνει την κεφαλιά και η μπάλα να καταλήγει λίγο έξω απο τα δοκάρια του
43 ' Σούτ αδύναμο απο το Μανούσο εύκολα η μπάλα καταλήγει στα χέρια του golkeeper της Ηλιούπολης

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Καλός στην ανάπτυξη του παιχνιδιού και στην κυκλοφορία ο ΟΦΗ ψάχνωντας την ευκαιρία για γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο για τον ΟΦΗ αγωνίζονται οι: Βεζυρίδης, Χαραλαμπάκης,Χαριτωνίδης Καρακατσάνης, Πίτσος, Μπερτίν, Σκουτέλης, Κοκκινάκης(80΄Νύκταρης), Κιάσσος, Ζορμπάς, Αμπράμοβιτς

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
52' Σουτ του Σικαλιά στο οριζόντιο δοκάρι του Βεζυρίδη ο οποίος έμεινε άγαλμα καθως δε το περίμενε χωρίς να σημειώνετε γκολ.
57' Εκτέλεση κόρνερ απο τον Κιάσσο, ο Χαραλαμπάκης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
62' Σέντρα του Κιάσσου, ο Αμπράμοβιτς έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ
73' Σουτ Αμπράμοβιτς λίγο άουτ.
75' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Σκουτέλης μπήκε μέσα στην περιοχή, την κατάληλη στιγμή πάσαρε στον Καρακατσάνη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Πολύ καλή η εμφάνιση της Κρητικής ομάδος!
84' ΓΚΟΛ! Τραγικό λάθος από τον Χαριτωνίδη, ο Κοράλες πήρε την μπάλα και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-1 στο τετ-α-τετ με τον Βεζυρίδη.