Αναγνώστες

Από το Blogger.
Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου 2010
Παρακολουθήστε ζωντανά λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ
  • Περίπου 200 φίλαθλοι βρίσκονται στο ΒΑΚ και παρακολουθούν τον αγώνα.
  • Από την έναρξη της προετοιμασίας είναι η πρώτη φορά που σε φιλικό αγώνα ο ΟΦΗ αγωνίζεται με σύστημα 4-4-2. Βερόν και Λιαπάκης είναι τα αμυντικά χαφ, δεξί χαφ είναι ο Αγρίτης, αριστερό ο Ζορμπάς και το επιθετικό δίδυμο αποτελούν οι Γκουεϊ και Γιακούμπου.

ΟΦΗ:  Βεζυρίδης (46΄Μπαρτζώκας), Κιάσσος, Πίτσος (58΄Μονιάκης), Μπερτίν(58΄Ζαχαράκης), Ψωμάς(58΄Χαριτωνίδης), Λιαπάκης(58΄Καρακατσάνης), Βερόν(68 Νικλιτσιώτης), Αγρίτης(58΄Μπούρμπος), Γκουεϊ(58΄Μανούσος), Ζορμπάς(58΄Σοιλέδης), Γιακούμπου(Βλόνταρτσικ)

Το φιλμ του αγωνα:
Έναρξη αγώνα
1΄Πλασέ του Γκουεϊ η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
7΄ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία προσπάθεια του Ζορμπά από αριστερά, έκανε το γύρισμα και ο Γκουεϊ με πλασέ έκανε το 1-0.
19΄Λόγω τραυματισμού στην θέση του Καρβελά πέρασε ο Οικονόμου
21΄Κόρνερ του Ζορμπά ο Γκουεϊ έπιασε το γυριστό σουτ με την μπάλα μα καταλήγει λίγο άουτ.
29΄Πάσα του Κουράκη στον Μαμουλάκη, ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

• O OΦΗ έχει εγκλωβιστεί από το συνεχές πρέσινγκ του ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να μην δημιουργεί προυποθέσεις για γκολ, ενώ πολύ καλή εικόνα ποσουσιάζει η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη.
 45+1 Λήξη ημιχρόνου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

64΄Εκτέλεση κόρνερ, ο Καρακατσάνης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

• Υπό βροχήν διεξάγεται το δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο αυτό δεν έχει αποτρέψει να υπάρξει μεγαλύτερη προσέλευση των φιλάθλων, καθώς αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο γήπεδο περίπου 400-500 φίλαθλοι

68΄Σουτ του Βλόνταρτσικ στο δοκάρι.

79΄Σουτ Νικλιτσιώτη λίγο άουτ

80΄ΓΚΟΛ! Σέντρα του Σοϊλέδη, ο Βλόνταρτσικ πάνω στην κίνηση έπιασε το σουτ με την μπάλα να "αναπαύεται" στα δίχτυα του Γεωργίου

87΄ΓΚΟΛ! Πάσα Βλόνταρστικ στον Μανούσο, ο τελευταίος με πλασέ κανει το 3-0.