Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010
Ο ΟΦΗ κέρδισε με σκορ 2-1 τον Πανθρακικό. Μόλις στο 4 ο Ζησόπουλος πέτυχε το 0-1.
Ο Γκουέϊ μετά από πάσα του Γιακούμπου στο 36 έκανε το 1-1.
Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αγρίτης εκτέλεσε πέναλτι -ανατράπηκε ο Γιακούμπου από τον Κανωτίδη- και πέτυχε το 2-1.
Εννενήντα δευτερολέπτα αργότερα ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στο Πανθρακικό γιατί ο Ζησόπουλος ανατράπηκε στη περιοχή του ΟΦΗ μετά από κόρνερ. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ρόμπερ όμως ο Βεζυρίδης με έξοχη επέμβαση μπλόκαρε τη μπάλα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μαντάκης (Ημαθίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Γιοβανόπουλος (Ημαθίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ψωμάς, Αγρίτης, Νικλητσιώτης – Σίμωσης.
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Μπούρμπος (32' Κατσικογιάννης), Μονιάκης, Ψωμάς, Μπερτίν, Κάλαϊτζιτς, Κιάσσος, Ζορμπάς (70' Νικλητσιώτης), Γιακούμπου, Γκουεί (75' Βλόνταρτσικ), Αγρίτης.
Πανθρακικός (Εμίλιο Φερέρα): Κουτσόπουλος, Κανωτίδης, Περπερίδης, Νατσούρας, Ζησόπουλος, Μαρσέλο, Λόπες, Αρσενίεβιτς, Σουλτανίδης (67' Καζάκης), Παπουλής (87' Σίμωσης), Ρομπέρ.