Αναγνώστες

Από το Blogger.
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010
Ένα παιχνίδι που για 35 λεπτά το κρατούσε στα χέρια του κατάφερε να χάσει ο ΟΦΗ απέναντι στο Στρατώνι.

Το κρητικό συγκρότημα κόντρα σε μια ομάδα που πριν την έναρξη του ματς δεν φάνταζε τόσο δύσκολος αντίπαλος δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα με αποτέλεσμα 4,5 λεπτά πριν το τέλος και ενώ είχε την διαφορά υπέρ του να βρεθεί μετά από κάποιες λάθος επιθέσεις και άμυνες να κυνηγάει το τελευταίο λεπτό το σκορ και τελικά να χάνει με 90-85 ένα ματς το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να το είχε κερδίσει.

Από το συγκρότημα του Βαγγέλη Βλάχου ξεχώρισε σε ακόμη ένα ματς ο Μπάρδας που ήταν και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 17 πόντους ενώ από το Στρατώνι διακρίθηκαν οι Ντισλής και Δασκαλόπουλος που σημείωσαν από 15 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα : 23-25, 42-47, 63-71, 90-85
Στρατώνι : Τίλλ 2, Κουτουρατζόγλου 5 (1), Κοκολίός 9 (1), Παρίτσης 6, Ντισλής 15 (1), Κιγμέτογλου 12 , Νουκάρης 14 (2), Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 15 .
ΟΦΗ : Μπάρδας 17 (1), Ματενίδης 3 (1), Ξενάκης 12 (2), Τσακιρίδης 8 (1), Καραδολάμης 11 (3), Παναγάκης 10 (1), Ψάλτου, Μπαλάφας 4, Σκαμνάκης, Σουφλιάς 12, Μούρτος 8 (2).