Αναγνώστες

Από το Blogger.
Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2010
Για την 4η αγωνιστική της Β' Εθνικής Μπάσκετ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποιήσε ο Αίολος Τρικάλων ο οποίος επιβλήθηκε του Διαγόρα Ρόδου με 95-79 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν από το πρώτο ημίχρονο να "χτίσουν" μια διαφορά δέκα πόντων στο παιχνίδι, η οποία στο δεύτερο ανέβηκε στους είκοσι με κάποιες αυξομιώσεις για να φτάσουμε στο τελικό σκορ.

Εύκολη ήταν και η επικράτηση της Δόξας Λευκάδας επί του Φίλιππου Βέροιας με 84-62, ενώ την έκπληξη της αγωνιστικής σημείωσε η ΜΕΝΤ που νίκησε μέσα στο Πέραμα με 69-78 παρά το γεγονός ότι ο Νίκος Λιακόπουλος σημείωσε 42 πόντους για τους γηπεδούχους. Ο Αίας Ευόσμου κατάφερε έστω και δύσκολα να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Μ. Αλέξανδρου κερδίζοντάς τον με 74-69.

Οι φιλοξενούμενοι του Στέφανου Κοσμά έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να στείλουν το ματς στην παράταση, αφού τόσο ο Αρμούτης όσο και ο Καρατζάς αστόχησαν από τα 6.75 και ενώ το σκορ ήταν 72-69 υπέρ των γηπεδούχων.
Η Καλαμαριά από την πλευρά της γνώρισε την τέταρτη στην σειρά ήττα της με την ομάδα του Θάνου Δελαπάσχου να χάνει αυτήν την φορά από την Φλόγα με 80-85.