Αναγνώστες

Από το Blogger.
Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2010

Παραμένει αλώβητος στην κορυφή της Β΄Εθνικής ο ΟΦΗ που έκανε το 4/4 επικρατώντας με 102-84 του Αιγάλεω.

Αυτός ο ΟΦΗ δεν παίζεται απλά! Ειδικά όταν ανεβάζει ταχύτητα, η Κρητική ομάδα είναι ένα σκαλοπάτι παραπάνω από όλες τις υπόλοιπες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.

Έτσι και στην αναμέτρηση με το Αιγάλεω, οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου πάτησαν γκάζι από το πρώτο λεπτό με την αθηναϊκή ομάδα να μην ακολουθεί το ρυθμό τους φτάνοντας εύκολα στο τελικό 102-84.

Όσο για το ματς, ο ΟΦΗ ήταν εντυπωσιακός παίζοντας κατά διαστήματα καταπληκτικό μπάσκετ ικανοποιώντας στον μέγιστο βαθμό τον κόσμο που βρέθηκε και... σχέδον γέμισε το κλειστό γυμναστήριο του ΒΑΚ.

Εντυπωσίασε ο Σπύρος Μούρτος που προσέφερε πλούσιο θέαμα με τις εμπνεύσεις του και το παιχνίδι του ενώ την... 100αρα συμπλήρωσε ο νεαρός Σκαμνάκης.

10λεπτα: 30-17, 54-38, 85-63, 102-84

OΦΗ : Μπάρδας 23 (5), Καραδολάμης 20 (2), Ξενάκης 12(1), Μούρτος 10(2), Σουφλιάς 12, Ψάλτου 5,Μπαλάφας 6,Σκαμνάκης 3, Παναγάκης 3,Τσακιρίδης 7.

ΑΙΓΑΛΕΩ : Παπούλιας 7,Γεωργακίου 5,Παπαδάκης 22(4),Μητρόπουλος 13,Σταθάκης 5(1),Κουκουράς 17,Γκέος 5,Χάλαρης 3

Το live του αγώνα

Α΄Δεκάλεπτο

2' Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον ΟΦΗ.Προηγείται με 7-2 στο σκορ.

Με πρωταγωνιστή τον Μπάρδα ( 7 πόντοι ) ο ΟΦΗ μπροστά στο σκορ με 11-2 στο 4'.

13-6 Σταθερό προβάδισμα στο σκορ για τον ΟΦΗ με 8 πόντους του Μπάρδα.

6' 17-8 με τον Μπάρδα να κάνει όργια

8' 23-13 η διαφορά σε διψήφιο αριθμό υπέρ του ΟΦΗ που ελέγχει το ματς

9' 26-13  Ντάμπλ σκορ , η μέγιστη διαφορά στο σκορ στο ματς υπερ του ΟΦΗ

• Τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με σκορ 30-17 προηγείται ο ΟΦΗ.

Β΄Δεκάλεπτο

Ξεκίνημα με σερί 5-0 για τον ΟΦΗ που είναι στο +18 και το σκορ ανεβαινει στο 35-17.

14' Φοβερός στην επίθεση ο ΟΦΗ 39-23

15' 47-29 , η διαφορά σταθερά σε διψήφιο νούμερο

17' Μειώνει το Αιγάλεω στους 11 πόντους, 47-36 με σερί 0-7

• Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ Μ.Γκουεϊ, Κ.Ουκάρ και Σ.Γιακούμπου έκαναν την εμφάνισή τους στο ΒΑΚ συνοδευόμενοι από το μέλος του Δ.Σ της ΠΑΕ ΟΦΗ  κ.Κουτάντο.
90'' πρίν το τέλος ο ΟΦΗ έχει ξεπεράσει τους 50 πόντους και είναι μπροστά με 54-38.

• Τέλος ημιχρόνου στο ΒΑΚ με σκορ και θέαμα για τον ΟΦΗ που με ένα πολύ ψηλό σκορ είναι μπροστά με 58-43 βάζοντας τις βάσεις για το 4 στα 4.

Γ΄Δεκάλεπτο

64-49 ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος  στο ίδιο μοτίβο για τον ΟΦΗ

67-51 με τρίποντη βόμβα από τον Καραδολάμη

27' Ο Μπάρδας  έχει πετύχει 23 πόντους και με νέο τρίποντο του το σκορ έγινε 72-51 στο +21 η διαφορά.

• Φωτιές βγάζει οι ΟΦΗ στην επίθεση που κλείνει το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 85-63 .

Δ΄Δεκάλεπτο

Η διαφορά πάνω από 30 πόντους 95-63 υπέρ του ΟΦΗ που πλησιάζει μια ακόμα κατοστάρα στο πρωτάθλημα ( θα είναι η τρίτη σε τέσσερα ματς).

Δεν έχει πρόβλημα για να επικρατήσει  στο ματς ο ΟΦΗ που είναι στο + 26 ( 97-71)